Program konferencji


11:00 - 12:00
Rejestracja uczestników
12:00 - 12:10
Otwarcie konferencji
Piotr Szopiński
12:10 - 12:30
Czy możliwa jest redukcja dawki promieniowania w sali operacyjnej?
Jakubowski Robert
12:30 - 16:50
Sesja 1. Łuk aorty i aorta zstępująca
Moderatorzy: Tomasz Jargiełło, Piotr Szopiński
12:30 - 12:50
Lewa tętnica podobojczykowa. Poświęcić czy zachować? Nic nie istnieje bez powodu
Grzegorz Halena
12:50 - 13:10
Wewnątrznaczyniowe leczenie tętniaków łuku aorty
Tomasz Jakimowicz
13:10 - 13:30
Operacje tętniaków łuku aorty z wykorzystaniem stent-graftów z odgałęzieniami
Piotr Szopiński
13:30 - 13:50
Przerwa kawowa
13:50 - 14:10
Thoracic pathologies treatment with the use custom solutions
Claes Forssell
14:10 - 14:30
Druk 3D w planowaniu rekonstrukcji wewnątrznaczyniowej łuku aorty i aorty zstępującej
Arkadiusz Kazimierczak, Piotr Gutowski, Paweł Rynio
14:30 - 14:50
Wybrane przypadki zastosowania stent-graftu piersiowego z aktywną kontrolą
Tomasz Jargiełło
14:50 - 15:50
Lunch
15:50 - 16:10
EVAR Guidance Engine: The first assisted workflow support for endovascular repair
Dirk Sunderbrink
16:10 - 16:30
Intervention in the thoracic aorta – evidence from systematic reviews
Matthew Thompson
16:30 - 16:50
Przerwa kawowa
16:50 - 17:40
Sesja 1. Prezentacje ciekawych przypadków
Moderatorzy: Zbigniew Gałązka, Tomasz Zubilewicz
19:00
Kolacja – ORZO – Plac Konstytucji
08:30 - 11:10
Sesja 2. Tętniaki aorty piersiowo-brzusznej
Moderatorzy: Tomasz Jakimowicz, Grzegorz Oszkinis
08:30 - 08:50
Niedokrwienie rdzenia kręgowego przy operacjach tętniaków piersiowo-brzusznych
Tomasz Jakimowicz
08:50 - 09:10
The inner branch approach: a versatile option for complex aortic endorepair
Nilo Mosquera
09:10 - 09:30
Single center early clinical experience in aortic complex procedures
Aoron Fargion
09:30 - 09:50
The new multibranch device device in the treatment of thoraco-abdominal aneurysm’s. An early Italian experience
Michelle Antonello
09:50 - 10:10
Czy wieloetapowe leczenie tętniaków piersiowo-brzusznych pozwala uniknąć paraplegii?
Artur Milnerowicz
10:10 - 10:30
Short-term and midterm results of fenestrated endograft in patients with previous endovascular aneurysm repair
Michael Jenkins
10:30 - 10:50
Fenestracja laserowa "in situ" stent-graftów w leczeniu tętniaków aorty
Zbigniew Gałązka, Jacek Kurnicki, Rafał Maciąg
10:50 - 11:10
Przerwa kawowa
11:10 - 12:00
Sesja 2. Prezentacje ciekawych przypadków
Moderatorzy: Łukasz Dzieciuchowicz, Mirosław Dziekiewicz
12:00 - 13:00
Lunch
13:00 - 16:20
Sesja 3. Aorta brzuszna i tętnice biodrowe
Moderatorzy: Arkadiusz Jawień, Wacław Kuczmik
13:00 - 13:20
New technologies in repair of AAA
Matthew Thompson
13:20 - 13:40
Jeśli komin, to z jakim stent-graftem? Możliwości i ograniczenia
Artur Milnerowicz
13:40 - 14:00
Experience and long term results of the ePTFE iliac branch
Jan Heyligers
14:00 - 14:20
Czy endowaskularne leczenie tętniaków tętnic biodrowych spełnia oczekiwania chorych i chirurgów?
Arkadiusz Jawień
14:20 - 14:40
Single center experience in complex aorto-Iliac pathologies
Gianmarco DeDonato
14:40 - 15:00
Endowaskularne pomostowanie aortalno-biodrowe (EPAB): wskazania i uwagi techniczne dotyczące operacji
Piotr Ciostek
15:00 - 15:20
Przerwa kawowa
15:20 - 15:40
The influence of sac expansion on outcomes after EVAR
Matthew Thompson
15:40 - 16:00
Transcaval aortic access for endoleak diagnosis and repair after EVAR
Claes Forssell
16:00 - 16:20
Wewnątrznaczyniowe zabiegi naprawcze po EVAR
Rafał Maciąg
16:20 - 17:00
Sesja 3. Prezentacje ciekawych przypadków
Moderatorzy: Piotr Andziak, Zbigniew Krasiński
17:00
Zakończenie konferencji
Piotr Szopiński
Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.